Druhý trimester

Trimester 2

Čo môžeme očakávať v druhom trimestri?

Druhý trimester je stredným obdobím vášho tehotenstva a trvá od 13. do 28. týždňa. Druhý trimester sa často označuje ako zlomový bod – začnete sa cítiť o niečo lepšie a vaše tehotenstvo začína byť vidieť. Môžu vám dokonca hovoriť, že máte takzvané tehotenské vyžarovanie! Ranné nevoľnosti sú v tomto období už zvyčajne miernejšie a väčšinu žien natoľko netrápi ani extrémna únava a citlivosť prsníkov. Môže sa vám zvýšiť chuť do jedla, dávajte však pozor, aby ste „nejedli za dvoch“. Počas druhého trimestra stačí prijať navyše 200 kalórií denne.

A čo sa týka vášho maličkého, plod teraz začne rásť a priberať na hmotnosti. Kope, hýbe sa a môže sa otáčať zo strany na stranu. Oči sa postupne presúvajú do prednej časti tváre a uši sa premiestnili na bočné strany hlavy. Plod počuje a rozpoznáva váš hlas, a má plné ruky práce s vyvíjaním reflexov, ako je prehĺtanie a satie. Placenta je počas druhého trimestra plne vyvinutá. Od piateho mesiaca bude prebiehať najdôležitejšie obdobie rastu mozgu.

V druhom trimestri by ste mali pocítiť prvé pohyby dieťaťa. Môžete to vnímať ako trepot krídeliek alebo praskanie bublín. V tejto fáze sa vaša maternica zväčšila a siaha do výšky pupka. Niektorým ženám môže pupok dokonca vystúpiť, čím sa tehotenstvo zviditeľní. Brucho sa vám zväčšuje, preto vás na ňom môže začať svrbieť pokožka, a pri rozťahovaní maternice môžete na bokoch tela pociťovať určitú bolesť. Na udržanie mäkkej a poddajnej pokožky by ste mohli vyskúšať produkt ako Bio-Oil.

Pri naťahovaní väzov na podporu maternice môžete pociťovať bolesť v dolnej časti žalúdka. Ak ste mali problém s častým močením, teraz môžete pociťovať úľavu, pretože maternica sa zväčšuje mimo panvovej dutiny, čím sa zmierňuje tlak na močový mechúr.

Dôležité je, aby ste si uvedomili, aké úžasné je vaše telo, keď počas celého tehotenstva tvrdo pracuje na formovaní dieťaťa. Na konci druhého trimestra bude mať vaše dieťa dĺžku asi 33 až 40 cm a bude vážiť asi 1 až 1,4 kg. 

2 položiek celkom
Proceive Conception Pregnancy Omega 3
Novinka
€23 / balenie

Ide o vedecky vyváženú receptúru Omega 3 s DHA pre ženy od počatia, cez tehotenstvo až po dojčenie. Poskytuje vysoko silnú, čistú omega 3 v optimálnych hladinách dávkovania...

69
Proceive Pregnancy Trimester 2
Novinka
€23 / balenie

Proceive Pregnancy Trimester 2 ponúka na mieru šitú výživu pre vás aj vaše dieťa počas 13. až 27. týždňa tehotenstva. Kľúčové živiny pre 13. až 27. týždeň tehotenstva....

63

Ako môže pomôcť Proceive?

Proceive poskytuje vám aj vášmu dieťaťu výživu v optimálnych úrovniach, ktoré sú šité na mieru 2. trimestra.

Pre vaše dieťa

  • Kyselina listová (L-metylfolát) Obsahuje 400 ug v jej prirodzenej forme na podporu lepšieho vstrebávania. Kyselina listová prispieva k rastu materského tkaniva počas tehotenstva.
  • Vývoj kostí Vápnik a vitamín D podporujú udržiavanie normálneho stavu kostí.
  • Srdce Vitamín B1 podporuje normálnu funkciu srdca.

 

Pre vás

  • Imunitný systém Zinok, vitamín C a D prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému.
  • Energetická podpora Vitamín B1 prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu.
  • Pokožka Keď vám začne rásť bruško, biotín a vitamín B2 prispievajú k udržiavaniu normálneho stavu pokožky.
  • Krvné cukryChróm prispieva k udržiavaniu normálnych hladín glukózy v krvi.

 

Pre ešte väčší nutričný úžitok pre vás a vaše dieťa môžete s Proceive Pregnancy Trimester 2 užívať produkt Omega 3.

Pre vás a vaše dieťa

  • Zrak Príjem DHA matkou prispieva k normálnemu vývoju očí plodu a dojčeného dieťaťa.
  • Vývoj mozgu Príjem DHA matkou prispieva k normálnemu vývoju mozgu plodu a dojčeného dieťaťa.
  • Srdce Omega 3 EPA a DHA prispievajú k normálnej funkcii srdca.