Tretí trimester

Trimester 3

Čo môžeme očakávať v treťom trimestri?

Obdobie od 28. týždňa až do narodenia dieťaťa je známe ako tretí trimester. Tretí trimester môžeme nazvať aj cieľovou rovinkou, pretože organizmus sa pripravuje na narodenie dieťaťa a koniec tehotenstva je na dohľad. Už ste takmer v cieli! Plod naďalej rastie a priberá na hmotnosti, telesné systémy dozrievajú.

Počas tretieho trimestra sa dieťa naďalej vyvíja. Pľúca a obličky ďalej dozrievajú. V 36. týždni môže hlavička vášho dieťaťa „zostúpiť“ (klesnúť do oblasti panvy). Kosti lebky zostávajú mäkké, aby ľahšie prešli pôrodnými cestami.

Je celkom bežné, že s postupujúcim tretím trimestrom sa začínate cítiť nepohodlne. Ako dieťa rastie a stláča všetko v brušnej dutine, môže pre vás byť ťažké zhlboka sa nadýchnuť alebo sa v noci pohodlne vyspať. V treťom trimestri je kľúčové, aby ste sa snažili oddychovať všade, kde môžete.

Už tradične je známe, že s blížiacim sa koncom tehotenstva sa zvyšuje úzkosť alebo úroveň stresu, čo je pochopiteľné, keďže môžete byť nervózna z blížiaceho sa pôrodu. Medzi zmeny a príznaky, ktoré sa u vás môžu prejaviť počas tretieho trimestra patrí: zvýšená teplota pokožky, keďže plod vyžaruje telesné teplo, čo spôsobuje, že vám je teplo/horúco. Potreba častejšieho močenia kvôli zvýšenému tlaku dieťaťa na močový mechúr. Opúchanie členkov, rúk a tváre (edém), pretože vaše telo zadržiava tekutiny. Môžete mať kŕče v nohách a môže vás páliť záha. A ako sa váš organizmus pripravuje na pôrod, môžete zažiť „falošné kontrakcie“ (Braxton-Hicksove kontrakcie), keď v nepravidelných intervaloch pocítite slabé sťahy maternice.

Dbať o seba je dôležité počas celého tehotenstva, ale dvojnásobne to platí v poslednom trimestri. Snažte sa nájsť spôsob, ako sa cítiť čo najpohodlnejšie a čo najčastejšie relaxujte, skôr než sa na svet vypýta váš uzlíček radosti a život bude oveľa hektickejší! Je dôležité, aby ste sledovali svoju energiu a zdravie počas tehotenstva a aj po narodení dieťaťa.

Na konci tretieho trimestra bude mať vaše dieťa dĺžku asi 48 až 53 cm a vážiť bude 2,7 až 4 kg.

2 položiek celkom
Proceive Conception Pregnancy Omega 3
Novinka
€23 / balenie

Ide o vedecky vyváženú receptúru Omega 3 s DHA pre ženy od počatia, cez tehotenstvo až po dojčenie. Poskytuje vysoko silnú, čistú omega 3 v optimálnych hladinách dávkovania...

69
Proceive Pregnancy Trimester 3
Novinka
€23 / balenie

Proceive Pregnancy Trimester 3 ponúka na mieru šitú výživu pre vás aj vaše dieťa počas posledných 12 týždňov tehotenstva. Kľúčové živiny pre 28. až 40. týždeň tehotenstva...

66

Ako môže pomôcť Proceive?

Proceive poskytuje vám aj vášmu dieťaťu výživu v optimálnych úrovniach, ktoré sú šité na mieru 3. trimestra.

Pre vaše dieťa

  • Kyselina listová (L-metylfolát) Obsahuje 400 ug v jej prirodzenej forme na podporu lepšieho vstrebávania. Kyselina listová prispieva k rastu materského tkaniva počas tehotenstva.
  • Kosti a svalyVitamín D podporuje udržiavanie normálneho stavu kostí a funkcie svalov.
  • SrdceVitamín B1 podporuje normálnu funkciu srdca.

 

Pre vás

  • Železoprispieva k normálnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu.
  • ÚnavaŽelezo, magnézium a vitamín B2 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania.
  • MozogKyselina pantoténová (vitamín B5) prispieva k normálnemu duševnému výkonu, zatiaľ čo magnézium prispieva k normálnej psychickej funkcii.

 

Pre ešte väčší nutričný úžitok pre vás a vaše dieťa môžete s Proceive Pregnancy Trimester 3 užívať produkt Omega 3.

Pre vás a vaše dieťa

  • Zrak Príjem DHA matkou prispieva k normálnemu vývoju očí plodu a dojčeného dieťaťa.
  • Vývoj mozgu Príjem DHA matkou prispieva k normálnemu vývoju mozgu plodu a dojčeného dieťaťa.
  • Srdce Omega 3 EPA a DHA prispievajú k normálnej funkcii srdca.