Prvý trimester

Čo môžeme očakávať v prvom trimestri?

Prvý trimester začína v prvý deň vašej poslednej menštruácie a trvá do konca 12. týždňa. Je to začiatok vášho tehotenstva a zároveň obdobie, ktoré je veľmi dôležité pre jeho priebeh. Aj keď sa môže zdať, že sa v prvých dňoch tehotenstva toho veľa nedeje, k najdramatickejším zmenám a vývoju dochádza počas prvého trimestra, keď sa embryo uhniezdi v stene maternice.

Plod počas celého tehotenstva obklopuje vak naplnený amniotickou tekutinou, ktorý sa nazýva amniotický vak. Amniotická tekutina je kvapalina, ktorú vytvára plod a ktorá plod chráni. Pomáha tiež regulovať teplotu plodu.

Placenta je orgán v tvare plochého koláča, ktorý rastie iba počas tehotenstva. K stene maternice je pripojená drobnými výbežkami nazývanými klky. Do týchto klkov rastú z pupočnej šnúry fetálne krvné cievy, ktoré si vymieňajú výživu a odpadové látky s krvou matky.

Pupočná šnúra je šnúra podobná povrazu, ktorá spája plod s placentou. Pupočná šnúra obsahuje dve tepny a žilu, ktoré vedú kyslík a živiny k plodu a odpadové látky preč z plodu.

Prvých 8 týždňov sa plod nazýva embryo. Embryo sa rýchlo vyvíja a do konca prvého trimestra sa z neho stáva plod, ktorý je plne sformovaný, s dĺžkou priemerne 8 až 10 cm. To je veľký rast za prvých 12 týždňov!

Nezabúdajte sa o seba v tomto období starať. Počas prvého trimestra je bežné, že pociťujete rannú nevoľnosť, kŕče, máte citlivé prsia, ste unavená a vyčerpaná. V tomto čase možno potrebujete viac oddychovať alebo jesť menšie porcie. Alebo môžete patriť aj medzi tie šťastnejšie, ktoré nepociťujú vôbec žiadne z týchto príznakov.

2 položiek celkom
Proceive Conception Pregnancy Omega 3
Novinka
€23 / balenie

Ide o vedecky vyváženú receptúru Omega 3 s DHA pre ženy od počatia, cez tehotenstvo až po dojčenie. Poskytuje vysoko silnú, čistú omega 3 v optimálnych hladinách dávkovania...

69
Proceive Pregnancy Trimester 1
Novinka
€23 / balenie

Proceive® Pregnancy Trimester 1 ponúka na mieru šitú výživu pre vás aj vaše dieťa počas prvých 12 týždňov tehotenstva. Kľúčové živiny pre 0. až 12. týždeň tehotenstva...

60

Ako môže pomôcť Proceive?

Proceive poskytuje vám aj vášmu dieťaťu výživu v optimálnych úrovniach, ktoré sú šité na mieru 1. trimestra. Obsahuje kyselinu listovú vo forme L-metylfolátu. Kyselina listová sa odporúča pre prvých 12 týždňov tehotenstva.

Pre vaše dieťa

  • Kyselina listová (L-metylfolát): Obsahuje 400 ug v jej prirodzenej forme na podporu lepšieho vstrebávania. Kyselina listová prispieva k rastu materského tkaniva počas tehotenstva.
  • Delenie buniek: Toto je obdobie rýchleho rastu. Vitamín B12 hrá rolu v procese delenia buniek.
  • Vývoj kostí: Vápnik a vitamín D podporujú udržiavanie normálneho stavu kostí.

Pre vás

  • Hormonálna činnosť: Vitamín B6 prispieva k regulácii hormonálnej činnosti.
  • Energetická podpora: Vitamín B1 prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu.
  • Únava: Železo, magnézium a vitamín B2 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania.

Pre ešte väčší nutričný úžitok pre vás a vaše dieťa môžete s Proceive Pregnancy Trimester 1 užívať produkt Omega 3

Pre vás a vaše dieťa

  • Zrak: Príjem DHA matkou prispieva k normálnemu vývoju očí plodu a dojčeného dieťaťa.
  • Vývoj mozgu: Príjem DHA matkou prispieva k normálnemu vývoju mozgu plodu a dojčeného dieťaťa.
  • Srdce: Omega 3 EPA a DHA prispievajú k normálnej funkcii srdca.